MG12450WB-BN2MM
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MG12450WB-BN2MM
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 600 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.7V @ 15V, 450A (Typ)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : WB
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1950 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 32 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 600A 1950W WB
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 600 A 1950 W Chassis Mount WB